Студенти и преподаватели от ГГФ участваха в дискусия за демографските предизвикателства в предаването „Референдум“ по БНТ

Студенти и преподаватели от ГГФ участваха в дискусия за демографските предизвикателства в предаването „Референдум“ по БНТ

Студенти от Геолого-географския факултет и представители на Факултетния студентски съвет на ГГФ участваха като публика в предаването „Референдум“ по Българската национална телевизия.

Темата на дискусията беше посветена на едни от най-значимите обществени предизвикателства пред страната – демографската криза, ролята на младите хора и възможностите за развитие на талантите в България.

Специално участие в разговора взе и деканът на Геолого-географския факултет проф. дн Климент Найденов, който заедно с представители на бизнеса, икономисти и други експерти обсъди възможните подходи за задържане, подкрепа и развитие на младите хора в страната.

Студенти и преподаватели от ГГФ участваха в дискусия за демографските предизвикателства в предаването „Референдум“ по БНТ

Участието на студентите от ГГФ в национален ефир е пореден пример за активната позиция на младите хора във факултета и за тяхната ангажираност към важните обществени теми. Те избраха да учат и да се развиват в България, водени от убеждението, че промяната започва с активното участие, знанието и личната отговорност.

Геолого-географският факултет продължава да насърчава участието на студенти и преподаватели в обществения диалог и в дискусии, свързани с бъдещето на България.