Геолого-географският факултет отново е част от Софийски фестивал на науката

Софийски фестивал на науката 2026

От 14 до 17 май 2026 г. София ще се превърне в сцена на науката, технологиите и любопитството. Фестивалът събира водещи учени, интерактивни демонстрации, работилници и вдъхновяващи срещи за малки и големи.

📍 Посетете демонстрационния щанд на ГГФ, реализиран съвместно с музеите по палеонтология и минералогия, и не пропускайте специалните събития с участието на преподаватели и изследователи от факултета:

📅 Четвъртък, 14 май
🕘 9:00 и 10:00 ч.
„Яйца, но не какви да е, а Фаберже“
Научна работилница за деца с Теодора Билярска
📍 зала „Енергия“
🕙 10:00 ч.
„Подземна география“
Презентация за ученици с доц. д-р Димитър Желев
📍 зала „Лаборатория“

📅 Събота, 16 май
🕙 10:00 ч.
„Антарктика: как изглеждат учените, когато никой не ги наблюдава“
Презентация на гл. ас. д-р Надежда Жечкова и фотографа Вера Гоцева
📍 зала „Лаборатория“

📅 Неделя, 17 май
🕚 11:00 ч.
„Редкоземни и стратегически важни елементи във въглища и пепели от ТЕЦ“
Презентация на проф. д-р Ирена Костова-Динева
📍 зала „Енергия“
🕞 15:30 ч.
„Непознатите земи“
Проф. дн Климент Найденов и доц. д-р Димитър Желев
📍 зала „Енергия“
🕓 16:00 и 17:00 ч.
„Яйца, но не какви да е, а Фаберже“
Научна работилница за деца с Теодора Билярска
📍 зала „Инкубатор“

🔬 Срещнете се и с други наши преподаватели, докторанти и студенти, които ще се включат в щандовете на различни изследователски и образователни програми. Очакват ви наука за бъдещето и много вдъхновение!